Return to site

Trubkový směšovač

27. červenec 2017

Trubkový směšovač je běžně používané zařízení, které slouží k mísení přitékající odpadní vody s chemickými látkami. Odpadní voda protéká dlouhým zahnutým potrubím, do kterého jsou dávkované chemikálie. Toto zařízení je důležitou součástí u flotačních jednotek, které jsou známé pod názvem ‘DAF‘ - Dissolved Air Flotation - flotace rozpuštěným vzduchem. Směšovač lze rovněž použít pro mísení chemikálií s kalem u odvodňovacích zařízení. Náš CHEM.ENGI tým má bohaté zkušenosti s různými typy trubkových směšovačů.

Rádi bychom uvedli 5 typů k optimalizaci flokulace a maximalizace mísení za použití trubkového směšovače:

1. Výběr vhodných chemikálií

CHEM.ENGI nabízí bezplatné laboratorní testování pro výběr vhodného typu chemikálií a optimalizaci dávkování.

2. Aktivace flokulantů

Polymery na vodní bázi - YESfloc® - se aktivují okamžitě. Zatímco práškové polymery, které jsou běžně používané z důvodů nižší ceny, se v častých případech nepodaří kompletně aktivovat. Tímto dochází ke zvýšení spotřeby práškového polymeru a z tohoto důvodu ekonomické náklady na tento typ polymeru jsou vyšší v porovnání s polymery v tekuté formě.

3. Intervaly mezi vstupy dávkovaných chemikálií

Do trubkového směšovače lze dávkovat více než tři druhy chemikálií. Nicméně, pokud dávkování chemikálií není provedeno v optimálních intervalech mezi vstupy jednotlivých chemikálií, snižuje se účinnost chemických látek.

4. Konstrukce potrubí

Pro dosažení optimálního mísení chemikálií s odpadní vodou, doporučujeme aplikaci statického mísiče nebo redukci průměru potrubí.

5. Údržba trubkového směšovače

Pravidelná údržba trubkového směšovače je velmi důležitá pro efektivní flokulaci.

Doufáme, že Vám naše typy pomohou zkvalitnit flokulaci ve Vašem provoze. V případě zájmu o více informací nebo konzultaci, prosím, kontaktujte náš odborný CHEM.ENGI tým.

S pozdravem.

Takaaki Yamamoto

CHEM.ENGI s.r.o.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OK