Return to site

 

 

   

Výhody tekutého

 

polymerního flokulantu 

 

  

Polymerní flokulanty, rovněž známé jako polyelektrolyty, používané ve vodohospodářství jsou k dispozici ve dvou formách – v tekuté a práškové. V tomto článku bychom rádi definovali hlavní výhody tekutých flokulantů. 

 

           Síťovaná struktura  

Síťovaný polymer lze vyrábět pouze v tekuté formě. V našem předchozím článku jsme uvedli výhody síťovaného polymeru. Díky své struktuře je mnohem univerzálnější a má nižší dávkování. Právě jeho univerzálnost ocení provozovatel na čistírně průmyslových odpadních vod, kde se charakteristika odpadních vod a kalů může často lišit.       

 

Nižší provozní náklady

O proti práškovému flokulantu, není třeba při skladování tekutého flokulantu řešit preventivní opatření proti vlhkosti. Vlhkost snižuje účinnost práškového flokulantu, čímž se zvyšuje jeho spotřeba. Zároveň pořizovací a provozní náklady na stanici přípravy tekutého flokulantu jsou daleko nižší, v některých případech až o 50%. Další výhodou je denní údržba flokulační dávkovací stanice, která je méně náročná, jelikož nedochází k častému ucpávání jako při dávkování práškového polymeru.

Kratší aktivační doba

Tekutý flokulant se aktivuje okamžitě, zatímco flokulant v práškové formě vyžaduje nejméně 40 minut k aktivaci před jeho použitím. Při použití práškového flokulantu je z těchto důvodů třeba pořídit dražší zařízení, které se skládá z aktivační nádrže a mixérů. Tudíž je nutné počítat s dalšími provozními náklady. 

Výběr vhodného flokulantu vždy závisí na aplikaci a prostředí. Na základě našich dlouholetých zkušeností v oblasti čištění odpadních vod a odvodňování kalů, doporučujeme důkladně zvážit následující faktory:

  • vlhkost prostředí, 
  • provozní náklady a časové možnosti operátorů,
  • různorodost kvality odpadní vody,
  • typ kalu,
  • spotřeba flokulantu.

V případě jakýchkoliv dotazů, nás prosím kontaktujte.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OK